Ще один з тисячі писків про чистоту міста

 
Сьогодні проходив повз пам’ятник Францу Йосифу, що стоїть в скверику навпроти СБУ (м. Чернівці). Всі, хто живе поряд або ж йдуть цією дорогою вранці на роботу чи деінде, звикли до брудних, бородатих дядьків, котрим скверські лавочки вже давно стали ліжками. Проте цього ранку мене вразило дещо інше.
Уявіть: плитка навколо пам’ятника Францу була залита брудним воском в перемішку з кришечками від лампадок з-під свічок. І це сквер у центрі міста.
Час шукати наших «вандалів» чи тих, кого ми називаємо іще гіршими епітетами. Вказавши пальцем на типову для такого випадку людину, цього разу ми помилимося. Все виявилось значно цікавіше.
З місяць тому монумент першому австрійському імператору удостоїли честі стати центром поетичних читань чи ще чогось подібного, хто їх там розбере тих митців. Родзинкою вечора стали з півтисячі свічок, які трикутником розклали попри клумби навколо пам’ятника, котрі, згорівши, залишили по собі топлений віск. До такої підлості організатори акції виявились неготовими, тому на короткому засіданні штабу з ліквідації цього лиха продукт згорання вирішили залишити (най з ними вправляються ті, кому за рангом личить). А, можливо, про бруд всього-на-всього забули, митці ж бо люди творчі — їм не до сміття.
Як виявилось, місцеві двірники взагалі до поезії ставляться «нє очєнь», а на польську їм взагалі наплювати (авт. читання приурочили польській поезії). Так от, працівники мітли і совка вирішили віск не прибирати, — ну немає в них тяги до прекрасного. Організатори з шуфлею теж не дуже. Єдиний раз, певне, з цим словом вони пересікались, римуючи його із «мушлею», хоча й той випадок багато хто вважає чорним днем поезії.
А віск і нині, через місяць, там. Чернівецькому бомонду не до того. Вони влаштовують чергову мистецьку акцію під такою ж назвою. Залишається сподіватися: пам’ятники цього разу оминуть.
 

3 коментарі

Михайло Шморгун
Класно написав!
Я з повагою ставлюсь бо Бойченка та (...)до молодих митців мого покоління, які в авангарді своєму представлені і в цій блогосфері, але, як каже домнул Мірча «ші уборшік» — одне діло вбирати сміттє, а друге вбирати за сміттєм…
Хоча я думаю (і надіюсь), що ви виправите ситуацію.
Роман Вітовський
Можливо вельмишановні організатори просто забули? не знаю, але якщо після мистецької акції лишається таке, то збав мене боже від такого мистецтва.
Святослав Вишинський
До такого сценарію, вочевидь, виявились непідготовленими всі ланки, котрі могли би виправити ситуацію — в т.ч. і перш за все міські комунальні служби, прибирання території скверу для яких є оплачуваним обов'язком. Це тільки зайвий раз доводить, наскільки недоречно пам'ятники австрійським імператорам виглядають в українських містах. Дефіцит Disziplin und Kultur.
Автор публікації заборонив додавати коментарі